Näputöö


NEONCLUTCH

Viimasel ajal keerlevad silme-ees koguaeg neoontoonid ja sellest tulenevalt tuli idee teha ise neoonkotike. Tegemise peale kulus vast tund või vähe rohkem. Kõige keerulisem oli voodriosa sulgemine ja algselt plaanisin selle käsitsi kinni traageldada aga ma pigem üritan alati masinaga hakkama saada:D ..ja saingi!

Igatahes! Head nokitsemist.._________________________________________________________________


NAHKVARRUKATEGA MANTEL

Juba ammu seisis mul kapis üks kaltsukast ostetud mantel. Millalgi õmblesin sellele pitskaunistused ja peale seda seisis ikka edasi:D Mõni aeg tagasi tuli hea idee teha sellest popp nahkvarrukatega variant ja lõpuks tehtud ta saigi: http://maritxx.blogspot.com/2013/02/diy-nahkvarrukatega-jakk-jakk.html


______________________________________________________________

NEETIDEGA KOTT

Täna tuli mõte, teha endale ise popp kott. Elukaaslane just ükspäev kurtis, et tal vana nahktagi, mida enam ei kanna ka ja ei tea, mis sellega peale hakata. Oleks kohe asjaga peale hakanud aga ta ei viitsi seda mulle välja otsida ja lubas homme seda teha:D Leidsin pildi ka kotist, mida võiks proovida teha. Samasugused needid ka olemas.


Koti tegemiseks on vaja:
Õmblusmasinat
Musta niiti
Lukku
Neete
Kunstnahka
Voordikangast
Kääre
Korsetiluu, et kott väga lödi ei tuleks.


Lõika sobiva suurusega tükid nahast.


Kui taaskasutad nahka, siis see enne läbi pesta.


Kinnitada needidLõigata välja vooder, mina tegin selle ühes tükis.


Voodri ja pealismaterjali vahele õmmelda lukk. Teha lukk lahti ja pöörata pealiskangas ning vooder õigetpidi kokku ja tikkida tehtud õmblus luku juurest maha.


Lõigata korsetiluust 2x2 paraja pikkusega tükki nii, et luudele jääks 1cm vaba ruumi üles, alla ja keskele.

Õmmelda kokku pealsikangas, nii, et korsetuluu jaoks jääks soon. Torgata üks korsetiluu ülevalt ja teine alt. Koti murdekohta teha soonele väike kinnitus õmblus ning ka alumine soone ava ära kinnitada.


Ülemine osa kinnitada käsitsi ja kuna luku lähedalt ei saa õmblusmasinaga ligi. Ka puuduvad soone õmblused ära õmmelda kuni lukuni välja.


Pahupoolelt õmmelda kokku ka vooder ja alla nurka jätta 10cm auk, et saaks koti ümber pöörata. Augu osa õmmelda kinni kõige viimasena

JA ONGI VALMIS!